Han Byung-Chul's short book The Burnout Society (2015) helps us make sense of apps like this, as it argues powerfully that twenty-first century advanced capitalism has transformed its workforce into a society of hyper-active, multi-tasking, and excessively exhausted human beings. Our competitive, service-oriented societies are taking a toll on the late-modern individual. Rather than improving life, multitasking, "user-friendly" technology, and the culture of convenience are producing disorders that range from depression to attention deficit disorder to borderline personality disorder.

Byung-Chul Han interprets the spreading malaise as an inability to manage negative experiences in an age characterized by excessive positivity and the universal availability of people and goods. Stress and exhaustion are not just personal experiences, but social and historical phenomena as well. Denouncing a world in which every against-the-grain response can lead to further disempowerment, he draws on literature, philosophy, and the social and natural sciences to explore the stakes of sacrificing intermittent intellectual reflection for constant neural connection.




SAJÁT ​MAGUNK KIZSÁKMÁNYOLÓI LETTÜNK.

A neoliberális kapitalizmus nem az emberek megfélemlítésében, hanem az engedelmes és hasznos munkavállalók kitermelésében érdekelt. Az ember teste és az élet ideje
a nyereségtöbblet kiszámításához elengedhetetlen mértékegységgé változott.
A teljesítmény társadalma úgy gyarmatosította az életünket, hogy a kívülről érkező elvárásokat belső kényszerre váltotta. Mi történik akkor, ha az úr és a szolga egyetlen személyben egyesül? A bennünk összpontosuló hatalom erőszaktétele már csak testünk betegségeinek tüneteiben mutatkozhat meg. A lázadás elfojtása az önkizsákmányolás formájában jelenik meg, és az egyén önként hajszolja magát a teljes kiégésig – a tőke pedig szabadon áramlik tovább.


Hogyan jelenthet kiutat ebből a lidérces álomból az unalom, a szemlélődő figyelem vagy éppen az inspiráló fáradtság? Ha létezik korszellem, akkor Byung-Chul Han telibe találta azt. A filozófia és szociológia klasszikusait metsző pontossággal kell olvasni ahhoz, hogy a mai világ leírásához szükséges új fogalmi kereteket megalkothassuk. Jelen kötet erre tesz kísérletet.


CONCEPT // KONCEPCIÓ

A feladat részeként egy nem kétkötetes konyvet kellett kétkötetes változattá varázsolnunk. A kiégés metafórájaként az agy és a gyufa hibridjét választottam, így adta magát, hogy a két kötetet gyufásdoboz-szerű díszdobozt is tervezzek.



First Sketches // Vázlatok

Finding the style // Stílusváltozatok
Final cover designs // Végleges borító illusztrációk



The final book sleeve // a végleges díszdoboz kiterítve


You may also like

Back to Top